Adet
₺17,34 KDV Dahil
₺28,90 KDV Dahil
Adet
₺22,50 KDV Dahil
₺25,00 KDV Dahil
Adet
₺22,50 KDV Dahil
₺25,00 KDV Dahil
Adet
₺32,24 KDV Dahil
₺43,00 KDV Dahil
Adet
₺18,31 KDV Dahil
₺22,90 KDV Dahil
Adet
₺135,91 KDV Dahil
₺169,90 KDV Dahil
Adet
₺64,60 KDV Dahil
₺76,00 KDV Dahil
Adet
₺22,50 KDV Dahil
₺25,00 KDV Dahil
Adet
₺22,50 KDV Dahil
₺25,00 KDV Dahil
Adet
₺23,40 KDV Dahil
₺26,00 KDV Dahil
Adet
₺143,92 KDV Dahil
₺159,90 KDV Dahil
Adet
₺71,90 KDV Dahil
₺79,90 KDV Dahil
Adet
₺49,40 KDV Dahil
₺54,90 KDV Dahil
Adet
₺74,26 KDV Dahil
₺82,50 KDV Dahil
Adet
₺74,26 KDV Dahil
₺82,50 KDV Dahil
Adet
₺49,40 KDV Dahil
₺54,90 KDV Dahil
Adet
₺13,74 KDV Dahil
₺22,90 KDV Dahil
Adet
₺29,59 KDV Dahil
₺37,00 KDV Dahil
1 2 3 ... 10 >

Konserve Kedi Mamaları

Lezzetini içerisinde barındıran kedi yaş mamaları, kedilerin özel ihtiyaçlarına göre formüle edilerek üretilmiştir. Konserve mamaların içeriğinde kullanılan malzemeler, pişirilme sırasında lezzetlerini suya saldıklarından, kediler tarafından her zaman rağbet görmüşütür. Özellikle çiğneme, ağız ve diş problemli kedilerin beslenmesinde kullanılan konserve kedi mamaları, kuru mamaya alıştırmada da aktif rol oynar. Yaş kedi maması ile sürekli olarak kedinizi besleyebilirsiniz; fakat bu durum ilerleyen günlerde bazı sakıncalara sebep olabilmektedir. Uzun süre yumuşak gıdalarla beslenen kedilerde diş taşı oluşumu görülmektedir ve diş çürüklerinin de bu diş taşlarına bağlı olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple kuru mama ve ıslak mama ile karma besleme  hem bütçenize hem de kedinizin sağlığına iyi gelecektir.

Kedi Konservesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Konserve mama seçimi yaparken kuru mamadaki kriterleri göz önünde bulundurarak seçim yapılmalıdır. Özellikle az su tüketen kedilerde sıvı alımına teşvik amacı ile konserve mama tercihi yapabilirsiniz. Kedinizin özel bir gereksinimi yok ise, yaşına uygun kedi yaş maması seçebilirsiniz. Bazı konserve markaları özel gereksinimlere göre üretim yapmaktadır. Obez kediler için light konserveler, sindirim hassaiyetine karşı sensitive konserveler, yeni doğan yavrular için babycat gibi özel konserveler mevcuttur. 

Yavru Kedi Konserve Maması

Yüksek protein içeriği ile yeni doğmuş yavruların 1 yaşına kadar beslenmesinde kullabileceğiniz kedi konserveleridir. 2 aylık yaşa kadar anne sütü en doğru besleme olsa da, bazı durumlarda anne sütü yetersizliği ya da anne kayıplarından kaynaklı beslemeye yavru kedi konservesi ile devam edilmelidir. İçeriğinin kalitesi bakımından hamile annelerde ve süt verenlerde de güvenle yavru kedi konservesi kullanabilirsiniz.

Yetişkin Kedi Konserve Maması

1 - 7 yaş arasında kediler için yetişkin kedi konserveleri tercih edilmelidir. Yetişkin kedi konserveleri yavru konservelerine nazaran daha düşük kalorili ürünler olduğunda kilo kontrolü sağlamaya yardımcı olmaktadır. Kediler bilindiği üzere ev içerisinde kilo almaya meyilli canlılardır. Bu sebeple yaş mama seçiminde kedinizin sağlığı için yaşına uygun konserve mama seçilmelidir.

Kısırlaştırılmış Kedi Konserve Maması

Kısırlaştıma operasyonu sonrasında değişen metabolizma ve hormanal değerler yüzünden kediniz kilo alma eğilimindedir. Ayrıca kısırlaştırılmış kedilerin iştahlarının arttığı da bilinmektedir. Bu sebeple, özenle formüle edilmiş sterilised ya da kısırlaştırılmış kedi konserveler seçilmelidir.

Yaşlı Kedi Konserve Maması

7 yaş üzeri olgun bir kedi veya 12 yaş üzeri geriatrik bir kediye sahipseniz mutlaka yaşlı kedi konservesi kullanmalısınız. Azalan hareketlilik ve iskelet sağlığına destek olan katkı maddeleri ile kedinin yaşına uygun ihtiyaçlara göre formüle edilmiş bu yaş mamalar, aynı zamanda doğru beslenme ile sağlıklarına katkıda bulunmaktadır.

Light Kedi Konserve Maması

Kilo sorunu olan kediler için özel olarak formüle edilen kedi konserve maması çeşitlerinin mutlaka beslenme planına doğru bir şekilde eklenmesi gerekir. Kilo verme süreci kedilerde insanlara kıyasla çok daha farklı olduğu için mama miktarını azaltmak ya da mamayı sadece diyet ürün ile değiştirmek tek başına yeterli değildir. Yetişkin bir kedinin bir kilo verebilmesi için yaklaşık 1 yıl kadar diyetine uygun beslenmesi gerekir.

Kedi Konserve Maması Tüketiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konserve mama kullanımında en önemli unsurlardan biri fazla tüketimdir. Üstün lezzetlerinden dolayı kediler konserveyi daha fazla tüketirler ve bu durum kuru mama alımını olumsuz etkileyebilir. Tahmini 60 gr kuru mama tüketen bir kedinin yaklaşık 180 gr konserveye tekabül ettiği düşünülerek hareket edilmelidir. Elbette bu durum kural olmamakla birlikte, bir çok faktör bu oranı etkilemektedir. 

Konserve mama kullanımında mama kabında kalan konservenin çabuk bozulacağı unutulmamalı ve tüketileceği kadar yaş mama servisi yapılmalıdır. Ambalajı açılan yaş mama buzdolabında saklanmalı ve oda ısısında servis edilmelidir.

En İyi Kedi Konserve Mama Markaları

En iyi marka demek, her zaman en pahalı olan demek değildir elbette. Buradaki kriterler öncelikle, kedinizin ihtiyaçlarına doğru cevap veriyor olması, diğer taraftan da keyifle tüketebiliyor olmasıdır. Bu nedenle popüler olana ya da tek bir markaya bağlanmak doğru değildir. Bu seçimi yaparken önce ihtiyacını karşılayan ürünü seçmeli, ardından keyifle tüketimini gözlemleyebilmek adına deneme yanılma yöntemini kullanabilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz, tercih edebileceğiniz markalar Hills, Proplan, Royal Canin, N&D, Animonda, Schesir olabilir.

Kedi Konservesi Fiyatları

Kedi konserve mamaları içeriğinide kullanılan malzemenin kalitesine göre farklılık göstermektedir. Fiyatı belirleyen ana faktör içeriktir. Et oranı ve katkı maddelerinin yoğunluğu belirleyici faktördür. Bu demek değildir ki ucuz kedi konservesi kalitesizdir. Pazarlama gideri yüksek olan bazı konserve markaları bu giderlerini fiyata yansıttıklarından, bazen ucuz ve kaliteli konserveler de piyasada yer almaktadır.

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR