Adet
₺30,76 KDV Dahil
₺41,00 KDV Dahil
Adet
₺47,93 KDV Dahil
₺59,90 KDV Dahil
Adet
₺49,40 KDV Dahil
₺54,90 KDV Dahil
Adet
₺56,25 KDV Dahil
₺75,00 KDV Dahil
Adet
₺105,60 KDV Dahil
₺132,00 KDV Dahil
Adet
₺89,25 KDV Dahil
₺105,00 KDV Dahil
Adet
₺71,90 KDV Dahil
₺79,90 KDV Dahil
Adet
₺140,21 KDV Dahil
₺186,95 KDV Dahil
Adet
₺26,26 KDV Dahil
₺35,00 KDV Dahil
Adet
₺49,40 KDV Dahil
₺54,90 KDV Dahil
Adet
₺90,10 KDV Dahil
₺106,00 KDV Dahil
Adet
₺29,26 KDV Dahil
₺39,00 KDV Dahil
Adet
₺29,26 KDV Dahil
₺39,00 KDV Dahil
Adet
₺136,01 KDV Dahil
₺170,00 KDV Dahil
Adet
₺90,10 KDV Dahil
₺106,00 KDV Dahil
Adet
₺90,10 KDV Dahil
₺106,00 KDV Dahil
Adet
₺26,26 KDV Dahil
₺35,00 KDV Dahil
Adet
₺30,76 KDV Dahil
₺41,00 KDV Dahil
Adet
₺30,76 KDV Dahil
₺41,00 KDV Dahil
Adet
₺33,30 KDV Dahil
₺37,00 KDV Dahil
Adet
₺31,40 KDV Dahil
₺34,90 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Adet
₺29,26 KDV Dahil
₺39,00 KDV Dahil
Adet
₺175,50 KDV Dahil
₺195,00 KDV Dahil
Adet
₺136,01 KDV Dahil
₺170,00 KDV Dahil
Adet
₺48,14 KDV Dahil
₺53,50 KDV Dahil
Adet
₺48,14 KDV Dahil
₺53,50 KDV Dahil
Adet
₺48,14 KDV Dahil
₺53,50 KDV Dahil
Adet
₺48,14 KDV Dahil
₺53,50 KDV Dahil
Adet
₺49,42 KDV Dahil
₺54,90 KDV Dahil
Adet
₺90,10 KDV Dahil
₺106,00 KDV Dahil
1 2 3 >

Yaş Köpek Maması
Yaş köpek mamaları köpeğinizin ihtiyaç duyduğu enerji ve besin değerlerini karşılayan, içeriğini sevdiği lezzetlerle harmanlayan ve dokularla bütünleştiren bir besin seçeneğidir. Yaş köpek mamalarının içeriğinin büyük çoğunluğu sıvıdan oluştuğu için kuru köpek mamalarına göre daha kolay tüketilmektedir. Bu kolaylık köpeklere büyük bir mutluluk sağlamaktadır. Yüksek neme sahip olan bu yaş köpek mamaları aynı zamanda büyük iştah açıcı yiyecekler olarak da bilinirler. Satın alacağınız ürünlerdeki et oranları ve buna bağlı protein değerleri köpeğinizin sağlığında önemli rol oynadığından dolayı beslenmeleri bir hayli önemlidir. Yaş köpek mamaları bu süreci yaşamlarını daha kolay ve zevkli hale getirirken aynı zamanda daha dinç olmalarını sağlamada yardımcı oluyorlar. 

 

Yaş Köpek Maması Nasıl Seçilir?
Yaş köpek maması almak istiyorsunuz fakat aklınızda birçok soru işareti var ve tabi, dikkat etmeniz gereken şeyler de.  Piyasada farklı markalarda ve çeşitlerde birçok yaş köpek maması mevcut. Bu yüzden ilk aşamada seçim yaparken zorlanmanız oldukça doğal. Köpeklerin sağlığını etkileyen hususlardan birisi protein, yağ, vitamin ve mineral dengelerini koruyabilmeleridir. Bu sebeple köpeğinizi beslerken beslediğiniz içeriğin bu besin gruplarına sahip olduğundan emin olmalısınız. Premium konserve köpek mamaları daha kaliteli malzemeler kullandıkları için diğer mamalara göre daha güvenilir ve bilindiktirler. Premium yaş köpek mamalarında protein oranı daha yüksekken alt segmentteki yaş köpek mamalarında protein oranının düştüğünü gözlemleyebilirsiniz. Üst segmentteki yaş köpek mamaları yüzde 40 ila 60 oranlarında protein oranı içerirken alt segmentteki mamaların oranının yüzde 10 ila 20 arasında değiştiğini söylemek mümkündür.  Birçok farklı markalarda ve aromalarda yaş köpek mamaları arasında seçim yaparken içerdiği protein miktarının yanı sıra köpeğinizin zevkini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Seçeceğiniz aromadaki yaş köpek mamasının içerdiği besinlerin faydalarını ve bu besinlerin sindiriminin kolaylığını da gözetmelisiniz.

 

Yaş Köpek Maması Çeşitleri
Islak mamaların genel olarak yüksek protein içermeleriyle kedi, köpek gibi hayvanların beslenme programında yer edinmesi uzmanlar tarafından önerilir. Öne çıkan aromasıyla lezzet katılan yaş köpek mamaları köpekler tarafından büyük bir iştahla tüketilir. Tavuk, kuzu, balık ve benzeri kaynaklı yaş köpek maması çeşitleri oldukça popülerdir ve basit kaynaklı proteinler oldukları için köpeğinizin sindirmesi de oldukça kolaydır. Köpeklerin mideleri hassas yapıda olduklarından dolayı tavuk gibi kolay kaynaklı proteine sahip yaş köpek maması çeşitlerine bayılırlar. Tavuğa benzer olarak hindi içerikli yaş köpek mamalarını da kolayca sindirebilirler. Diğer aromalar arasında kuzulu, av hayvanlı, ördekli ve somonlu yaş köpek maması çeşitleri de bulunur. Farklı faydalara sahip bu farklı yaş köpek maması çeşitlerinde balık çeşitli yaş köpek mamaları tüylerine iyi gelirken ördekli yaş köpek maması çeşitleri omega-3 ve omega-6 sağlama konusunda  faydalıdır. Konserve yaş köpek mamalarının yavrular için özel olarak üretilmiş yavru yaş köpek maması çeşitleri de bulunmaktadır. Tıpkı yetişkin köpekler için birçok farklı aromalarda bulunduğu gibi yavru yaş köpek mamalarında da bu aromalar mevcuttur.

Köpekler Neden Yaş Mama Severler?
Köpeğiniz kuru mamayı sanki hayatta kalmak için tüketiyor gibiyken yaş mamayı keyfini çıkararak, bir hışımda, zevkle yediğini birçok kez gözlemlemişsinizdir. Köpeklerin yaş mamalara bayıldıkları oldukça bilindik bir gerçek. Bunun birçok nedeni vardır ancak bunlardan birisi yaş köpek mamaları yapıları gereği kuru mamaya göre daha sıvı, akışkan, ve kolay tüketimlidir. İçerdiği aromalar da farklı lezzet kattığından dolayı köpekler yaş köpek maması çeşitlerine bayılırlar. Bunun bir diğer sebebi de siz olabilirsiniz. Genellikle bir yaş köpek maması bulunduktan sonra hep aynı mamayla beslendiği için köpekler seçtiğiniz yaş köpek mamasına alışkanlık kazanabilirler. Kazandığı bu alışkanlıkla da sizden sık sık istemeye eğilimi gösterebilirler. 

 

Yaş Köpek Maması Faydaları Nelerdir?
Yaş köpek mamaları büyük iştah açıcı özellikleriyle de tercih sebebi. Özellikle kuru mamaya alışamayan köpekler için ideal bir tercih olarak öne çıkmaktalar ve aslında birçok faydaya da sahipler. Bir kap yaş mama yarım kap kuru mamanın sahip olduğu enerji miktarı içerir. Bu yüzden çok yemek yiyen köpeklerde porsiyon ayarlamak için yaş köpek mamaları güzel birer tercih olabilirler. Yaş köpek mamaları yüksek nemli yapıda olduklarından köpeğinize hidrasyon dengesini kurmasında yardımcı olurlar ve bu sayede yaşayabilecekleri idrar yolları enfeksiyonları riskini en aza indirgemeyi hedeflerler. Kuru mamalar büyük parçalarda ve katı yapılarda olduklarından çiğneme ve yutma konusunda zorluk yaşatabilirlerken yaş köpek mamalarında bu sorun yaşanmaz. Yaş köpek mamaları püre haline getirilip buharda piştiklerinden dolayı besin değerlerini kaybetmezler ve köpeğinizin ihtiyaç duyduğu su miktarını karşılamada da başarılıdırlar.


Yaş Köpek Maması Porsiyonunu Nasıl Ayarlamalıyım?
Köpekler tıpkı bizler gibi birçok farklı yaşam döneminden geçer ve her aşamada farklı besin değerlerine ve miktarlarına ihtiyaç duyarlar. Gençlik dönemindeki bir köpekle yaşlılık dönemindeki köpeğin aynı miktarlarda besin oranına ve içeriğine ihtiyaç duymalarını bekleyemeyiz. Köpek obezitesinin önemli bir sorun olduğunu hatırlatarak aşırı beslemenin de problem yaratacağını hatırlatmakta yarar var. Satın aldığınız yaş köpek mamasının tüketim yönergelerine göre ve veterinerinizin köpeğinize özel verdiği diyete uygun olarak beslenme planına dahil etmeniz önerilir.

 

En İyi Yaş Köpek Maması Hangisidir?
Piyasada birçok farklı markalarda ve çeşitlerde yaş köpek mamaları bulunmaktadır. Bunlardan en iyi konserve köpek maması seçenekleri protein oranına en yüksek değerde sahip olanıdır. Köpekler et obur olduklarından dolayı aldıkları protein oldukça önemlidir. Et grubu diğer besin türlerine göre daha pahalı oldukları için üst segmentteki konserve köpek mamaların daha iyi olduğunu söylemek mümkün. Üst segment mamalar yüzde 40 ila 60 oranında proteine sahipken düşük segmentteki mamaların protein oranı yüzde 10 ila 20 arasında değişmektedirler. 

Yaş Köpek Maması Fiyatları
Piyasada birçok farklı markalarda ve çeşitli aromalarda yaş köpek mamaları mevcut ve fiyatlarının oldukça değişken olduğu gözlenmekte. Konserve köpek mamaları fiyatlandırmasında içerdikleri besinlerin oranı, marka değeri gibi etmenler rol oynamaktadır. Protein oranı yükseldikçe yaş köpek mamasının sahip olduğu fiyatlar da bunla orantılı olarak artacaktır. Yüksek segmentli mamalar protein oranını yüksek tuttuklarından dolayı fiyatları daha fazla gibi gözükse de köpeğinizin ihtiyaç duyduğu protein ve diğer önemli vitamin ve mineral gibi besin ögelerini karşılamada da oldukça başarılıdırlar. Daha ekonomik olması bakımından 24’lü yaş köpek mamalarına yönelebilirsiniz. Yaş köpek mama 24’lü seçenekleriyle hem daha fazla mamaya sahip olurken hem daha az ücret ödeyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR