Blog Başlık

 • Şubat 14, 2023 Kediler Hakkında

  Kediniz hangi kum kabını tercih ediyor? Kedinize daha iyi yaşam şartı için tuvalet kabı nereye konmalıdır? Kedi kum kabını yer seçiminde ana kural nedir? Vs. Bu sorular uzar gider ama bu soruların ortak cevabı konum, konum, konum dur!  Kedi kum kabını nerede tutacağınız, tüm kedi sahiplerinin karşılaştığı bir sorun olabilir. Ancak doğru yeri seçmek hem sizin hem de kedinizin sağlığı ve rahatı için önemlidir.

  Kediler Hakkında
 • Şubat 13, 2023 Kediler Hakkında

  Hepimiz evcil hayvanlarımızın yaşlandığını biliyoruz, ancak bizim gibi yaşa bağlı sağlık şikâyetleri başlayacağını biliyor ve önemsiyoruz. Artrit ‘de bunlardan biridir. Pek çok kedinin eklemleri zamanla aşınma ve yıpranma belirtileri göstermeye başlar ve bize söyleyemedikleri düşünülürse bizim kedilerimizi iyi takip etmemiz gerekir. Özellikle eklem ağrılarını bizlerin fark etmesi oldukça önemlidir. 

  Kediler Hakkında
 • Şubat 07, 2023 Kemirgenler Hakkında

  Seğiren burunları, yumuşak kuyrukları ve adımları ile tavşanlar mükemmel evcil hayvanlardır. Tavşan sahibi olmadan önce küçük tüylü dostlarımız hakkında öğrenilecek çok şey var. O yüzden kendinize şu soruyu sorun: Tavşan benim için doğru evcil hayvan mı?

  Tavşanlar Hakkında
 • Ailenize dört ayaklı bir arkadaş eklemeyi düşünüyorsanız, hem çocuklar hem de yetişkinler için pek çok avantajları vardır. Sevimli yüzleri ve arkadaşlıklarının yanı sıra evcil hayvanlar, formda kalmamıza, bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye ve daha pek çok şeye yardımcı olarak bir dizi sağlık yararı sunar.

  Köpekler Hakkında, Kediler Hakkında
 • Şubat 06, 2023 Köpekler Hakkında

  Köpeğinizin yaşlanmaya başlayıp başlamadığını belirlemek için aranacak birçok işaret vardır. İlki ve en yaygın olanı azaltılmış aktivitedir. Yaşlılıkla birlikte tıpkı insan vücudu gibi birçok geriatri problemleri meydana gelir. Daha yaşlı köpekler çok daha fazla yatma, daha yavaş yürümeye başlama, ayağa kalkarken zorlanma ve genel olarak evin dışında veya çevresinde düzenli egzersizlere katılmayı bırakma eğilimindedir. Artrit, yaşlı köpeklerde bulunan en yaygın hastalıklardan biridir ve inanılmaz derecede acı verici ve zayıflatıcıdır. Şans eseri, erken fark edildiğinde ilaç ve yaşam tarzı değişiklikleri ile yönetilebilen bir şeydir.

  Köpekler Hakkında
 • Şubat 04, 2023 Köpekler Hakkında

  Köpeklerinize her önünüze geleni vermeyiniz. Toplumumuz sanayileştikçe tükettiğimiz besin maddeleri bol katkılı ve suni olarak insanların beslenmesine göre hazırlanmıştır. Köpekleriniz için önüne koyduğunuz yemek zararlı olmayabilir fakat içeriğini siz hazırlamadığınız için içine köpeğiniz için zararlı bir şey koyulup koyulmadığından emin olamazsınız. Bu konularda dikkatli olmalısınız.

  Köpekler Hakkında
 • Şubat 04, 2023 Köpekler Hakkında

  Yapılan araştırmaya göre köpekler karakterlerine göre 7 gruba ayrılmaktadır. Tabi ki araştırmada karakter özelliklerine örnek verilen köpekler için genelleme yapmak çok da doğru olmaz. Sonuçta yapılan araştırmalar değerlendirilirken köpeğin küçük yaştaki eğitimine ve sahibinin köpeğine davranma şekline göre köpeklerin karakterlerinin farklı olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

  Köpekler Hakkında
 • Şubat 04, 2023 Köpekler Hakkında

  Sorumlu bir evcil hayvan sahibi olmanız söz konusu olduğunda, beklenmedik şeylere hazırlıklı olmanız anlamına gelir. Her zaman insanlar gibi dört ayaklı dostunuz içinde bir ilk yardım çantası olmalıdır. Evcil hayvan besleme şirketlerin bir dizi köpekler için hazır köpek ilk yardımcı çantaları vardır, bir taraftan zaten genellikle ortak öğeleri kullanarak kendi ilk yardım çantanı oluşturma kolay ve evcil hayvan sahipleri için daha ekonomiktir.

  Köpekler Hakkında
 • Şubat 04, 2023 Kediler Hakkında

  Hastalık zootoniktir, yani hayvandan insana bulaşabilir. Kedilerde genelde pire dışkısı ile temas halinde bulaşan bu hastalık pire ve pirenin dışkısında salgılanır, kedi de yalanırken bakteriyi yemiş olur. Hastalık insanlara pirelerden doğrudan olarak bulaşmaz fakat bakteriyel enfeksiyon kedi ve insana keneden de bulaşabilir.

  Kediler Hakkında
 • Dört ayaklı 2 dostumuzun arasındaki temel benzerlikler ve farklılıklar nelerdir? Hayvan davranış uzmanlarının Amerika’da yaptığı bir araştırma makalemize ışık tutar nitelikte.

  İlk olarak bilmemeniz gereken kedi ve köpeklerin farklı birer biyolojik yapıya sahip olduklarıdır.

  Köpekler Hakkında, Kediler Hakkında
 • Şubat 04, 2023

  Evcil hayvanınızda yıl boyunca pire önleyici kullanın. Veterinerinize danışarak alabileceğiniz, sizi maddi olarak çok sarsmayacak, hem pire hem de kurtçuk türü canlılar için etkili olacak bir koruma ürünü işinizi görecektir. Kediniz hiç dışarı çıkmasa, başka bir kediyle hiçbir etkileşimi olmasa dahi, bu tür ürünlerin kullanımı, pireyle savaşmak açısından oldukça gereklidir.
   
   

  Köpekler Hakkında, Kediler Hakkında
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR