Brit Premium Sterilized Yetişkin Kısırlaştırılmış Kedi Maması 8 Kg
Brit Premium Sterilized Yetişkin Kısırlaştırılmış Kedi Maması 8 Kg

Brit Premium Sterilized Yetişkin Kısırlaştırılmış Kedi Maması 8 Kg (T13735)

Marka : Brit Care
İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺324,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺291,60(KDV Dahil)

Brit Care Sterilised Chicken & Rice 8 Kg


1 yaş üzeri kısırlaştırılmış yetişkin kediler için, böbrek ve idrar keselerinde taş oluşumuna karşı koruyan, yüksek sindirilebilirliğe sahip, mükemmel dengelenmiş, tavuk etli ve pirinçli kuru mamadır.

* Mamanın optimum pH içeriği kedilerde böbrek fonksiyonunu desteklemekte, böbrek ve idrar kesesinde taş oluşumuna karşı etki sağlamaktadır.
* pH 6 olarak dengelenmiştir, struvit oluşumunu önleyerek böbrek sağlığının korunmasına yardımcı olmaktadır.
* İçeriğinde dehidre edilmiş tavuk proteini ile kolay sindirim ve düşük molekül ağırlığı sağlamaktadır.
* İçeriğinde bulunan prebiyotikler sayesinde bağırsak mikrofloasını ve bağışıklık sistemini desteklemektedir.
* İçerdiği mannan oligosakkarit ile patojenik mikrofloranın uzaklaştırılmasını sağlar ve bağırsak sağlığının devamlılığını sağlamaktadır.
* İçerdiği frukto oligosakkarit ile pozitif mikrofloranın desteklenmesi sayesinde ishale sebep olan bakterilerden korumakta, kalsiyumun daha iyi emilmesini sağlamakta, LDL kolestrolün seviyesini düşürmektedir.
* İçerdiği vitamin E ve selenyum ile Anti aging (yaşlanmaya karşı) etki yaparak serbest radikallere karşı hücre koruması sağlamaktadır.
* İçerdiği yucca ekstratı bağırsaktan amonyağın emilmesini engellemekte, karaciğeri amonyak zehirlenmesine karşı korumaktadır.
* Mama alerjik reaksiyonların başlıca sebebi olan soya, sığır eti, domuz eti, buğday içermemektedir.

Mamanın İçeriği;


Tavuk eti, mısır, pirinç, patates, dehidre edilmiş tavuk proteinleri, mısır gluteni, kümes hayvanları yağı, somon yağı, doğal aromalar, kurutulmuş elma, bira mayası, yuka ağacı özü, DL-metiyonin, L-lysine, mannan oligosakkaritler, frukto oligosakkaritler, organik bakır, kolin, klorür, organik çinko, organik selenyum, biotin, niasin, kalsiyum, pantothanete, riboflamin, tiamin mananitrat, pridoksin, hidroklorür, folik asit, taurine, mineral ve vitaminler.

Mamanın Analizi;


Ham protein % 34,0, ham yağ % 12,0, nem % 10,0, ham selüloz % 5, kül % 7,5, kalsiyum % 0,8, fosfor % 0,7, magnezyum % 0,047, vitamin A 30.000 IU, vitamin D3 2000 IU, vitamin E (tocopherol) 600 mg, taurine 1500 mg, bakır 22 mg, çinko 35 mg, selenyum 0,3 mg.

Beslenme Tavsiyesi;

 

Vücut Ağırlığı (kg)

Günlük Verilecek Miktar (gr)

2kg

58 – 49gr

4kg

97 – 82gr

6kg

131 – 111 gr

8kg

163 – 138 gr


* Yukarıdaki günlük beslenme miktarları, kedinizin aktivitesine, egzersiz durumuna, çevre şartlarına, mizacına ve strese bağlı olarak değişiklik gösterir. Yukarıdaki miktarlar optimal vücut ağırlığı sağlamaya yönelik olarak gerektiğinde arttırılabilir veya azaltılabilir.

* Kuru, serin, böcek ve haşereden uzak bir yerde ve paketin ağzı kapalı olarak saklayınız.

* Genel kural olarak, kuru mama ile birlikte taze içme suyuverilmelidir.

Benzer Ürünler